стрілка вверх

learn english

Поради щодо вивчення англійської мови

липень 2016


Дана стаття "Як краще вчити англійську?" - переклад матеріалу за ресурсом wikihow How to Learn English.
Англійська мова це чудова мова, яку варто вивчити в наш час, будь-то задля бізнесу, подорожі, навчання чи інших вподобань. Звісно вивчення будь-якої мови вимагає значних зусиль, цілеспрямованності, та певної роботи над власними помилками.

Подані нижче рекомендації, щодо вивчення англійської мови, стануть вам в нагоді задля ефективного вивчення мови.

- So, let's start... :)Покращуйте свої розмовні навики.

1. Намагайтесь розмовляти англійською мовою кожного дня.

Абсолютно кращий варіант вивчення англійської мови - це просто спілкуватись мовою. Немає різниці скільки слів ви знаєте, пять слів чи практично майже вільно володієте мовою, розмовляти англійською мовою з іншою людиною - це найкращий та найефективніший спосіб в оволодінні мовних навиків.

Не намагайтесь чекати "зручного моменту" поспілкуватись англійською мовою - ви напевно ж не досягнете цього рівня ще досить тривалий час, тому виштовхніть себе із комфортної зони і розпочніть спілкуватись вже сьогодні. Ви здивуєтесь наскільки швидко ваші навики зростуть. Розшукуйте носія англійської мови в кого є бажання спілкуватись англійською з іншими - можливо, ви зможете поділитись з ним мовними навиками вашої мови. Можна, наприклад, домовитись спілкуватись за такою схемою: півгодинки він розмовляє з вами англійською, а півгодини ви з ним розмовляєте своєю мовою.

2. Працюйте над вимовою слів.

Варто ретельно працювати над вимовою, так як навіть за умови наявності певного словникового запасу та знань граматичних правил, носії англійської мови можуть мати деякі труднощі зрозуміти вас.

Правильна, чиста вимова є необхідною умовою, якщо ви плануєте значно покращити свої мовні навики.

Уважно слідкуйте, як носії мови вимовляють слова, та намагайтесь якомога точніше їх скопіювати.

Будьте уважними до будь-яких звуків, що незвичні для вашої рідної мови.

Наприклад, в одних людей можуть бути труднощі з вимовою звуку "r", так як він не існує в їхній мові, а в інших труднощі із звуком "th".

Звісно потрібно прийняти до уваги, що вимова англійської мови в різних частинах світу різна; так є Американський англійська, та Британськ англійська.

3. Збільшуйте свій словниковий запас та загальновживані вирази.

Чим більший ваший словниковий запас тим краще та вільніше ви зможета спілкуватсь англійською мовою. Спілкуючись з носіями мови, ви зможете перейняти слова та вирази із повсякденного життя. Також буде дуже корисним читати літературу, переглядати відеоматеріал, слухати передачі англійською мовою. Зустрівши нове слово чи вираз, спробуйте його застосувати у власному реченні - це найкращий спосіб запамятати.

Інший досить легкий шлях вивчення нових слів це зробити наклейки із новими словами у вашому будинку, кожного разу, як лиш будете користуватись чайником чи дивитись у дзеркало, ви будете бачити нові слова, таким чином мимоволі будете запамятовувати їх.

Корисним буде розпочати записувати слова та вирази у записничок, на зразок "it's raining cats and dogs" (сильний дощ), бути "cloud nine" (дуже щасливим) чи, наприклад, "piece of cake" (коли, щось дуже легеньке).

Застосовуючи вирази на кшалт поданих, ви матимете декілька додаткових очок "розумника" у вашій бесіді з співрозмовником.

4. Відвідуйте заняття з англійської чи відповідні товариства.

Інший досить прийнятливий шлях збільшення власних навиків спілкування англійською - це відвідувати відповідні колективні заняття.

Відвідуючи курси англійського є можливість зосередитись на певній тематиці розмовного англійського. На заняттях навчать граматично правильно спілкуватись - правильної граматичної конструкції речень та зазвичай нададуть структурований підхід щодо навчання.

На курсах можна вільно у розмові вивчати англійську, акцентуючи увагу більше на "розмовній" частині "правильного" англійського.

Та й розмова у такому колективі надає відчуття комфортного спілкування з іншими людьми.

5. Тримайте словник під рукою

Ви повинні мати завжди словник біля себе, будь-то книжний варіант чи словник у вашому в електронному гаджеті, - це корисно.

За цієї умови, ви завжди маєте змогу взнати значення невідомого слова, навіть більше він вам зможе стати в нагоді при спілкуванні з кимсь, якщо ви раптом щось забули. Словник можна переглянути, навіть якщо у вас зявилась вільна хвилинка, будь-то у транспорті, кафе чи очікуванні при нагоді.

Ця техніка допоможе вам вивчити додаткових декілька слів кожного дня і це дуже здорово.

learn english

Покращуйте навики правопису, читання тексту та навики сприйняття мови на слух.

1. Слухайте радіо англійською мовою та підкасти

Один із дієвих способів покращити свої навики сприйняття мови на слух - це завантажити англомовні підкасти чи додатки радіо на власний мобільний чи плеєр.

Ви маєте зробити зусилля кожного дня слухати англійською мовою аудіоносії щонайменше 30 хвилин.

Прослуховуйте тексти за будь-якої слушної нагоди: спортзалі, на прогулянці, за компютером. Намагайтесь зрозуміти про що йде мова. Якщо навіть здається розмова занадто швидка для вас, намагайтесь зрозуміти основну ідею розповіді, занотуйте слова чи вирази, що вам вдалось зрозуміти, скористуйтесь словником та прослухайте підкаст знову.

2. Переглядайте фільми та цікаві теле-шоу.

Інший цікавий шлях покращити свої навики розуміння англійського на слух це переглядати фільми та шоу. Спробуйте лише підібрати собі фільм до вподоби - це можливо зробить вивчення англійської не такою нудною справою. Можна навіть вибрати фільм з яким ви вже знайомі і вже переглядали, знаючи зміст фільму вам буде легше зорієнтуватись про що ведеться мова.

3. Читайте англійські книги, газети та журнали.

Читання це невідємна частина навчання - памятайте про це!

Знайдіть собі щось насправді цікаве - будь-що, книга, The New York Times чи журнал мод та ретельно вивчайте його. Намагайтесь зрозуміти про що йдеться мова у тексті, підкреслюйте нові слова, далі допоможе словник. Якщо ви наодинці, читайте вголос - це вам допоможе як у навиках читання англійською так і у вимові англійських слів.

4. Заведіть собі щоденник та ведіть його англійською мовою

Крім того, що варто вміти слухати та читати, ви також повинні навчатись писати англійською. Переймаючись англійським правописом, ця частина навчання вам допоможе зрозуміти конструкцію побудови речень, правила граматики та безпосередньо коректне написання самих слів.

Що ж до написання щоденника, намагайтесь щонайменше писати декілька речень кожного дня. Це не обовязково повинен бути щоденник про ваше особисте життя, тут може бути будь-що, погода, ваші плани, чи поведінка собаки вашої подруги :) Нехай ведення щоденника буде зручним та легким для вас. Можливо ви зможете показати власні записи більш досвідченому в англійській мові, щоб він відмітив ваші можливі помилки і ви в подальшому змогли б їх уникнути.

5. Віднайдіть собі товариша для листування

Якщо відчуваєте в собі впевненість, що маєте вже певні навики в письмі, то можна подумати не лише про мовне спілкування, а й про листування із товаришом через email. Це може бути як такий самий студент, що навчається англійському, так і зацікавлений носій мови англомовних країн, на зразок, Сполучених Штатів, Британії, Канади, Ірландії, Австралії, Нової Зеландії.

learn english

Займайтесь вашою новою мовою

1. Залишайтесь мотивованою особистістью.

Під час вивчення нової мови завжди залишайтесь мотивованим, дуже важливо йди до своєї мети. Зважте на нові можливості, що стануть вам відкриті, якщо ви досягнете майстерності в англійській мові. Ви зможете спілкуватись з англомовними носіями у світі та розвивати нові цікаві відносини, знайомитись з культурою, та навіть потенційно збільшити карєрний ріст завдяки новим навикам.

2. Займайтесь кожного дня.

Якщо ваша ціль вільно спілкуватись англійською мовою - тоді вам однозначно варто практикуватись кожного дня.

Вивчення нової мови базуєтьс яна постійному повторенні, і ... якщо так трапилось, що певний час ви не займались новою мовою, ви багато чого забудете і вам знову прийдеться розпочинати все спочатку, втрачаючи дорогоцінний час.

Звісно ви можете рівномірно розділити напрямки вивчення мови; наприклад, одного дня граматика, іншого читання та аудіо і т.п.

Ніколи не втрачайте можливість попрактикуватсиь англійською мовою, це найголовніше правило вільного спілкування.

3. Намагайтесь думати англійською мовою.

Щоб виконати перехід до вільного спілкування англійською мовою, - це тренуватись думати англійською мовою. Постійний переклад інформації в думках з власної мови на англійську та навпаки з англійської на власну мову потребує певних енергетичних та часових витрат. Варто також розуміти, що кожна мова має свої специфічні нюанси та особливості, що унеможливлює точний переклад з однієї мови на іншу, і лише постійне тренування думати англійською, зможе набагато пришвидчити вас до професійного рівня спілкування. Варто лише навчитись переключатись думати різними мовами.

4. Заведіть собі друга

Один із хороших тестів, що показує знання мови певної особи, це помістити її в кімнату до носіїв англійської мови та спостерігати чи зможе вона підтримувати будь-яку бесіду. Найкращий шлях пройти такий тест, це завести собі друзів у мережах та вільно спілкуватись на будь-які теми, ніби ви в кафе чи якомусь барі, таким чином, ви просто змушені будете спілкуватись і заодно й навчатись.

5. Не бійтесь робити помилки

Найбільшою перешкодою, що стоїть на шляху навчання нової мови, це страх наробити помилок. Даремний страх,.. та ще стоїть вам на заваді до вашої мети.

Не бійтесь робити помилки, нема чого соромитись :) - звісно, спочатку ви не зможете розмовляти досить коректно, ніхто не може спочатку. Та ви намагайтесь висловитись хоча б із труднощами, всі роблять помилки коли навчаються. Ви теж будете спочатку виглядати дещо незграбним та проте, намагайтесь відноситись до цього як до веселої гри :) Памятайте ваша ціль не бути ідеальним, а зростати. Помилки ж лише допоможуть вам стати кращими, тому колекціонуйте їх!mistakes


Схожа інформація:
- TOEFL Tips