стрілка вверх

Як розпочати навчатись програмуванню?

березень 2016

Програмування цікава та корисна справа, програмування дозволяє бути креативним та відкриває широкі можливості для вашого зростання. Якщо маєте бажання навчитись програмувати, прочитайте поради подані нижче, що рекомендують на що варто звернути увагу, та як краще навчатись програмуванню.Виберіть мову програмування

вибір мови програмування

1. Виберіть мову програмування

Компютерне програмування це створення інструкцій, яким слідує компютер (часом кажуть двійкове кодування).

Ці інструкції можуть бути написані багатьма програмними "мовами", іншими словами написання інструкцій для компютера виконується різними шляхами. Різні мови мають власний тип програмування, тому маєте можливість підібрати мову програмування на власний смак. Якщо ж мова програмування все ж вас не задовільняє, - завжди можна підібрати іншу мову.


мови програмування С

2. Розгляньте C, C+ +, C# та відповідні мови програмування.

Дані мови програмування в переважній більшості використовуються для таких компютерних застосунків як компютерні ігри. C та C++ досить складні мови програмування для початківців, але немає нічого неможливого. Глибоке вивчення даних мов програмування надасть вам знання не лише як програмувати (деякі мови програмування наслідують патерни програмування мов C, C+ +), але також розуміня того, як компютер працює. Подані мови досить популярні та широко використовуються, хоча мова програмування C# багато в чому схожа до Java.


мови програмування Java та JavaScript

3. Розгляньте Java та JavaScript.

Це досить хороші мови для вивчення, якщо маєте бажання розробляти веб-плагіни (JavaScript) та мобільні застосунки (Java). Подані мови програмування наразі в попиті, тому мати загальні знання, щодо правил їх написання, було б доречним.

Також майте на увазі, незважаючи на схожі імена в їх назві Java та JavaScript це різні мови програмування.


4. Спробуйте розглянути Python.

Python дуже універсальна мова програмування, що широко застосовується декількома платформами. Незважаючи на те, що це потужна мова програмування, вона досить легка у вивченні для початківців. Тому спробуйте її вивчити!


5. Перегляньте PHP.

PHP походить від Hypertext Processor. Це є мова програмування веб-застосунків та відносно легка у вивченні. PHP - серверна мова програмування.


6. Не обмежуйте себе у вивченні поданих мов програмування!

Є велика кількість інших мов програмування, для самих різних напрямків застосування. Якщо ви однозначно визначились, що маєте стати програмістом, тоді варто розглянути та вивчити декілька мов програмування.

Кращим рішенням у виборі мови програмування був би перегляд вимог щодо роботи, яку ви хочете отримати.


Навчання

1. Подумайте про навчання.

В той час, коли більшість компаній наймає програмістів та турбується про їхню професійну майстерність інші заклади допомагають отримати різні степені навиків, що вам необхідні. Навчання в професійному закладі значно ефективніше ніж самостійне навчання. Професійне зростання відбувається завдяки досвідченим викладачам (та навіть можливо вашим друзям).

Зауважте для талановитих студентів можуть бути передбачені стипендії та гранди.


2. Розгляньте можливість навчатись онлайн.

Можна розглянути онлайн курси навчальних закладів, щоб отримати професійні навики. Ви можете багато чому навчитись завдяки тому, що навчальні курси структуровані за навчальним матеріалом.


3. Спробуйте онлайн інструменти.

Спробуйте застосувати такі сервіси, як Google's University Consortium та Mozilla's Developer Network, щоб навчитись програмуванню. Дані компанії залучають багато розробників, аби ті розробили сучасний та найкращий продукт у сфері веб-простору.


4. Навчайтесь з онлайн посібників.

Є багато веб-сайтів програмістів, що навчають хитрощів програмуванню. Перегляньте посібники за вибраною мовою програмування.

Наприклад, є безкоштовні навчальні класи програмування від Khan Academy з легкими зрозумілими покроковими посібниками та відеоматеріалами.


5. Розпочніть навчатись змолоду.

Є декілька навчальних програм спроектованих для дитячого рівня. Програми на зразок MIT's Scratch дуже корисні для молодого покоління, та спроектовані таким чином щоб можна було б дуже легко зрозуміти суть.


Самонавчання

1. Розпочніть навчання з хорошої книжки по програмуванню.

Придбайте хорошу, відповідну до вашої мови програмування книгу. Перегляньте відповідні книжні сайти та проаналізуйте за рейтингом, яка книга найкраща.


2. Застосуйте компілятор для вибраної мови програмування.

Компілятор - це інша компютерна программа, що перетворює коди вашої мови програмування в "машинний" код, таким чином ви зможете бачити результат власного програмування. Є достатня кількість відповідного програмного забезпечення і ви з легкістю зможете собі підібрати відповідний застосунок.


3. Читайте книги.

Попрактикуйтесь на прикладах із книг. Запишіть коди вибраної мови програмування та протестуйте за допомогою компіляторів. Спробуйте змінювати код та аналізувати отримані результати.


4. Спробуйте реалізувати власні ідеї.

Розпочніть із простих прикладів, на зразок програми, що розраховує обмін валют, та переходьте до проектування дещо більш складних програм. Продовжуйте читати інші навчальні книги з вибраної мови програмування.


5. Вивчіть іншу мову програмування.

Розглянувши та вивчивши одну мову програмування спробуйте вивчити іншу мову програмування. Щоб отримати ширше уявлення про мови програмування, виберіть іншу мову програмування з радикально іншою парадигмою програмування. Наприклад, якщо ви вивчили Scheme, спробуйте тоді вивчити C або Java. Якщо ви розпочали навчання із Java, тоді іншою мовою може стати Perl чи Python.


6. Продовжуйте програмувати та навчайтесь новому.

Щоб стати насправді професійним програмістом, ви повинні змінюватись відповідно до вимог сучасних технологій. Це шлях постійного навчання, шлях вивчення нових мов програмування, нових парадигм, та що більш важливо: Це створення чогось нового.
Матеріал за ресурсом How to Start Learning Computer Programming