Методика вивчення нового матеріалу

травень 2015

Ціль: Об'єм матеріалу, що необхідно вивчитти для ефективного веб-програмування, досить великий. - Яким чином досягнути ефективного вивчення нового матеріалу? Менше затраченого часу, більше результатів.

Анатолій: власні роздуми

Помітив у веб-програмуванні, коли йдеш до значної кінцевої мети, щось на зразок професійно вивчити веб-програмування, навіть у одному напрямку (щодо мене це MySQL), потрібно усвідомити досить великий об'єм знань. Я планував, та й планую кожен новий матеріал закріплювати живим прикладом кодування; якщо то сторінка коментарів,- то реалізувати робочу сторінку коментарів, якщо то лічильник відвідувачів,- то реалізуєш сторінку відвідувачів, якщо...., то... А ще розпочинаєш один проект, паралельно зацікавивсь іншим, і ще одним,- і вийшло, що вже маєш декілька незавершених проектів та втратив думку, яку мав по першому проекту.

І в мене склалось враження, що ніби матеріал вчиться, але дещо розрізнено.... Тому маю бажання скорегувати і направити навчальний рух в певному руслі.

Так останнім часом, для більш чіткішого бачення ситуації навчання, я собі відмічаю навчальний матеріал на протязі одного навчального місяця - Ціль на даний місяць


В інтернеті багато рекомендацій та методик, щодо вивчення матеріалу, нижче по завершенні своїх роздумів я зробив вибірку рекомендацій з інтернету, але мої особисті думки з цього приводу такі:

Методика пізнання знань

1. Визначення цілі навчання.

2. План навчання/зростання.

3. Систематичність навчання.

4. Вузьконаправленість виконання/пізнання навчального матеріалу, так як багатозадачність зменшує результат.

Персональні цілі веб-розробника

Кінцева ціль:

- Легко спілкуватись англійською мовою на будь-які теми English BestWebIt course.

- мати достатній багаж знаннь для будь-якого питання веб-напрямку своєї специфікації (моя особиста бути досвідченим в MySQL)

- мати загальні знання про сферу веб-програмування. (оптимізація, дизайн, html, css, jQuery, php, mysql, etc...)

- Що включає в себе План навчання/зростання веб-розробника?

Це звичайно необхідний об'єм знань веб-розробника, так План Навчання, на мою думку, може та й повинен містити слідуючі напрямки:

- Загальні положення веб-сфери.

- Веб-розробка, оптимізація, дизайн,...

- Детальніше про PHP (теорія/практика).

- Детальніше про MySQl (теорія/практика).

Рис.1. Таблиця власного контролю вивчення матеріалу

- Що ж до систематичності навчання?

Звичайно об'єм навчання кожного дня варто підбирати індивідуально.

В своєму варіанті я вибрав слідуючі елементи навчання:
- вивчення англійської мови, 1-2 год. Варто відзначити до вивчення англійської мови теж потрібно підходити з системою навчання. Вивчення нових слів, письмо, розмова, аудіювання та інше.
- вивчення нового веб-матеріалу, 1-2 год.
- закріплення вивченого матеріалу, 1-2 год.; створення статті; питань, щодо вивченого матеріалу;
-інше, 1-2 год.; створення веб-проектів, розробка власної веб-сторінки.
-особисті плани розвитку; фізичний розвиток, а то біля ПК ще виросте зачуха :)Рекомендації з інтернету

Здоровий спосіб життя. Важливо: спати 7-8 годин на добу; відмовитися від споживання нікотину, алкоголю, а свій харчовий раціон наповнити продуктами, що містять магній, цинк, селен, хром, вітаміни групи В, ненасичені жирні кислоти Омега-3 і Омега- 6 (цільнозерновий хліб, овочі і фрукти зеленого і червоного кольору, морська риба, оливкова олія).

Психологічні блоки та бар’єри. Якщо постійно твердити собі про нездатність що-небудь запам'ятати, так і станеться. Протилежною крайністю є зайва впевненість у здібностях своєї пам'яті. Одних багато разів пам'ять підводила і вони втратили надію на успішне освоєння інформації, інші ж вважають себе геніями від природи і на навчання не поспішають витрачати багато часу. Це дві крайності, що перешкоджають нормальному вивченню необхідного матеріалу. Істина посередині.

Важливо: постійно тренувати свою пам'ять — і коли ви відчуваєте її слабкість, і коли горді її станом. Постійно щось читайте, «їжа для розуму» вкрай необхідна, вирішуйте логічні головоломки, грайте в інтелектуальні ігри, вивчайте щось нове і неодмінно цікаве, тому що …

Інтерес до інформації. Заучувати нецікаву інформацію вкрай важко. Відбувається те саме горезвісне зубріння, а не вчення.

Важливо: вчити буде цікавіше, якщо пов'язувати теоретичний матеріал з практикою (вчити теорію на прикладах) і якщо уточнювати незрозумілі моменти в авторитетної цікавої людини, та й сам процес підготовки до іспиту краще проводити в «інтелектуальній бесіді», а не на самоті, лише з підручником.

Графік. Кожному студенту знайома стара як світ проблема - те, що можна було вчити протягом місяця, вивчається в ніч перед іспитом. Спробуйте раз і назавжди змінити тактику - після отримання списку питань або матеріалу, який вам потрібно засвоїти, розподіліть всю інформацію по невеликих порціях до самого дня іспиту. Таких чином, ви отримуєте завдання вивчити два-чотири абзаци на тиждень, а це вже не так важко. Не забувайте відзначати в графіку зміни і перестановки.

Організація. Якщо ваші документи і матеріали не в порядку, ви витрачаєте набагато більше часу не на вивчення предмета, а на пошук інформації. Скомпонуйте дані, систематизуйте їх.

Повторення. Намагайтеся не відкладати все на останній термін, вивчають потроху хоча б кожен день.

Записуйте. У більшості людей відмінно розвинена м'язова і зорова пам'ять. Саме тому іноді написання шпаргалок допомагає не те щоб списати з них, а просто краще запам'ятати матеріал, той, що ви пишете. Переробка матеріалу, аналіз та запис - це активний метод вивчення, на відміну від пасивного заучування. Єдина умова: пишіть усвідомлено, вдумливо, скорочуйте і переказуйте своїми словами - тільки так ви зможете запам'ятати записане.

Тиша і спокій. Пам'ятайте, час вивчення в тиші більш продуктивний, ніж три години серед шуму.Заключення

Що ж, я розглянув коротенький огляд думки щодо покращеного вивчення нового матеріалу.

Можу відмітити:
- Вивчення матеріалу повинне бути цікавим, тоді навчання буте приносити більше задоволення.

- Навчатись можна з колегою чи друзями, тоді це буде теж цікаво, як кажуть, істина знань може народитись в обговоренні нового матеріалу.

- Вважаю, дуже здорово було б, щоб процес навчання вів би куратор навчання, чи скажімо просто була б присутня система чи план навчання. Це пришвидчує процес навчання, ти знаєш, що тобі насправді варто вчити та чому це необхідно вчити.


- Що ж бажаю найкращого і успіхів у навчанні!

Анатолій.Матеріал останній раз було відредактовано в березні 2016.