Загальні відомості про розміщення сайтів в інтернеті

Тези до статті:
- Ціль сайту.
- Навіщо потрібен рейтинг?
- Як оцінюють сайт пошукові системи?
- SEO-оптимізація
- Загальні правила при створенні сайту від Яндекс.Ціль сайту

    Проектуючи сайт, варто важливо знати, яким ж чином його використовувати.
    По-перше, сайт може бути просто візитною карточкою підприємця, це досить зручно. "- Я працюю ось так ..., а мої послуги Ви можете переглянути за адресою сайту такого-то." В цьому випадку немає сенсу перейматись рейтингом сайту в інтернеті. Хоча звичайно ж безперечно корисно, якщо переглядачів сайту буде більше.

    В іншому ж випадку, коли бізнес орієнтований саме на інтернет користувачів питання рейтингу постає на перше місце, чи принаймні займає ключове місце в розвитку проекту. Все просто, більше відвідувачів - більше, наприклад, замовлень. Тоді варто знати, яким чином збільшити кількість відвідувачів на свій сайт. Далі виникає ключове поняття - рейтинг сайту - що ж це таке в середовищі інтернет?


Навіщо потрібен рейтинг?

    Рейтинг сайту звязаний з пошуковими системами (такі собі занадто складні програми, з комерційним нахилом та секретом, які виконують пошук інформативного сайту на замовлення переглядача інтернету,... чи ще простіше в пошуку вводиш "фільм онлайн" - отримуєш перелік відповідних сайтів).
    Одними з найбільших пошукових систем є:
- yandex.ru
- rambler.ru
- google.com
- mail.ru та інші

    Саме пошукові системи за своїм алгоритмом вибирають, які сайти Вам віддати на перегляд по Вашому запитанню і саме для пошукових систем необхідний рейтинг Вашого сайту. Логічно було б зробити висновок, чим вище рейтинг сайту, відповідно сайт першим попаде в пошуковій системі по запитанню переглядача. А якщо Ви орієнтовані на більшу кількість відвідувачів, то звичайно ж необхідно планувати відповідний сайт.


Як оцінюють сайт пошукові системи?

    Сучасні пошукові системи, це безперечно витвір мистецтва, так в вікіпедії сказано, що лише по внутрішньому устрію сайту (написання характеру тексту, наявність зображень, зручності навігації по сайту, кількості ключових слів на сайті відповідно до тематики галузі і таке інше) є понад 200 характеристик, за якими він оцінюється.
    А крім внутрішнього устрою сайту, є ще зовнішнє оцінювання - наскільки Ваш сайт популярний серед інших сайтів. Чи згадується Ваш сайт, як корисний в мережах, блогах, форумах відповідних тематичних каталогах і так далі. Саме пошукові системи намагаються надати переглядачеві веб-ресурсу саме той сайт, де він зможе знайти відповідь на своє запитання, і виключити можливість попадання на пустий сайт чи сайт загромаджений надокучливою рекламою.
   Алгоритм виведення рейтингу сайту, є комерційною таємницею пошукових систем.
   Відповідно, щоб підняти популярність свого сайту потрібно працювати над внутрішніми та зовнішніми характеристиками проекту. І на цьому просторі неабияка конкуренція, створені відповідні інтернет галузі, що займаються виключно оптимізацією веб-ресурсів. Зявляється SEO-оптимізація.


зображення seo-оптимізація - інтернет галузь

SEO-оптимізація

    Пошукова оптимізація сайту або ж SEO (англ. search engine optimization) - це комплекс заходів направлений на підняття рейтингу сайту в топ пошукових систем. Є досить багато методів для того, щоб підняти рейтинг сайту. Існують заклади, які правдиво виконують рекомендації пошукових систем по оптимізації проекту, а є й такі, що намагаються обійти ці правила, штучно накруюючи рейтинг.
    Так в пошуковій системі Яндекса є іЦ - індекс цитування, основний показник, за яким визначається корисність сайту для глядача, та ТіЦ - тематичний індекс цитування, наскільки сайт популярний серед інших сайтів за даною тематиою.
    В пошуковій системі Google існує аналогічний критерій PR - (Page Rank).
    Завданням SEO-оптимізаторів є підняття цих показників.


Загальні правила при створенні сайту від Яндекс

    Основною і правильною ідеєю звичайно ж є те, що сайт створюється для людини, вона має знайти відповідь на своє питання, знайти необхідний малюнок, чи розділ тексту. Що ж до пошукової системи, то це складна програма, і для того щоб вона коректно індексувала сайт, його необхідно проектувати відповідно до певних вимог.

Вимоги при створенні сайту:

 • Ціль пошукової системи Яндекс - відповідати на запитання, система переглядає текст сайту і за своїми алгоритмами враховує наскільки даний текст зможе задовільнити переглядача сторінки. Відповідно потрібно відразу слідкувати наскільки текст сайту відповідає потребам Ваших відвідувачів.

 • Пошукова система враховує не тільки відповідність тексту формі запиту, але й естетичне оформлення сторінки. Відвідувач сайту швидше зможе знайти відповідь, якщо текст структурований.
  - Бажано щоб загальна суть документу була зрозуміла вже на першій сторінці.
  - Якщо текст великий, рекомендується його розбивати на підрозділи
  - Текст має бути написаний грамотно та акуратно оформлений, для цього є відповідні інструменти

 • Оформлення основних елементів сайту:
  - Заголовок веб-документа, що визначається тегами <title> та </title>. Даний текст буде представлений на сторінці результатів пошуку, бажано щоб він був короткий та інформативний, ключові слова, що характеризують Ваш сайт.
  - Оформлення заголовків тексту тегами <H1>, ..., <H6> дозволяє користувачу швидше орієнтуватися на сторінці з текстом, а пошуковому роботу структурувати ваш документ.
  - Оформлення тегами тіла сайту має теж відповідати стандартам.
  - Сайт має коректно відображатись у всіх браузерах
  - Якщо необхідно щоб яка-небудь частина сайту не індексувалась, застосовувати <NOINDEX>

 • Зручність навігації по сайту. Відвідувач має легко орієнтуватись на сайті, і пошукова система це враховує при індексації сайту.

 • Індексування сайту:
  - Необхідно добавити сайт в пошукову систему Яндекс.
  - Для зручності вебпрограмістів та пошукових систем є відповідний формат карти сайту - sitemap.
  - Robots.txt — файл, використовується для вказівок для роботів пошукових систем.

 • Основою любого сайту є посилання, завдяки їм відвідувач може переходити з однієї сторінки на іншу:
  - має бути чітка структура посилань на сайті, щоб легко було орієнтуватись, яке посилання веде до потрібного документу.
  - має бути карта сайту.
  - має бути обмеження по індексуванню службової інформації.
  - кожна сторінка має бути з унікальним (URL). Бажано щоб назва URL давала поняття про зміст сторінки, щось на зразок storinka_malunkiv.
  - бажано робити посилання на інші розділи сайту текстовими, щоб пошуковий робот мав більше інформації про зміст сторінки.


 • Використання графічних зображень. Особисто вважаю, що сайт з малюнками на порядок привабливіший , ніж просто сторінка з текстом.
  - по-перше, необхідно заповювати альтернативний текст за атрибутом ALT тега <IMG>. Це допоможе картинному роботу зрозуміти, яке зображення представлене на сайті.
  - поки що роботи не вміють читати картинок, тому необхідно продублювати те, що написане на малюнку безпосередньо самим текстом.
  - якщо використовується графічне меню, то нажаль, воно не надає інформації для пошукового робота за зміст сторінки. В цьому випадку бажано ставити альтернативне меню.
  - якщо малюнки супроводжують текст, то бажано розміщати їх безпосередньо у самого текста, або підписувати
  - назву малюнків бажано давати зі змістом, на зразок budinok.jpg
  - необхідно закривати від індексації пошуковим роботом автоматично зображення з CAPTCHA та інших (банери, графіки, лічильники, інформери і т.і.)

 • Якщо на сайті є можливість залишати повідомлення, необхідно контролювати відсутність спамерських елементів, використовувати CAPTCHA та атрибут до посилань rel="nofollow"

 • Щодо мета-опису сайту, тег <meta name="description" content=".....">:
  - Мета опис не повинен бути коротким в декілька слів.
  - Мета має описувати конктретно сторінку, а не сайт в цілому.
  - Бажано виразити суть документа декількома реченнями.

 • Враховуйте, застосування реклами на сайті має бути естетичним. Сайт може втратити відвідувачів, якщо на ньому застосовується агресивна реклама.
травень 2014 Best Team             

    Створено в Україні. 2014. Designed Best Team
теги: створити сайт, программування, дизайн сайтів